Gorenje Hob ICY2000SP
28 cm, Induction hob
Delivered between Thu, 21.5. and Sat, 23.5.
Only 2 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
Gorenje ICY2000SP. Product colour: Black, Appliance placement: Worktop, Cooktop width size: 28 cm. Temperature range (T-T): 80 - 240 °C. Control: Touch, Control position: Front. Connected load (electrical): 2000 W, AC input voltage: 220 - 240 V. Width: 280 mm, Depth: 360 mm, Height: 42 mm.
Key specifications
Hob type
Induction hob
Hob features
Child-proof lockTimer
Number of cooking zones
1x
Operating mode
Sensor buttons
Power
2000 W
Width
28 cm
Depth
36 cm
General information
Item number
Manufacturer
Gorenje
Category
Cooktop
Manufacturer No.
ICY2000SP
Release date
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
Material
Material group
Glass
Material
Glass
Hob properties
Hob type
Induction hob
Hob features
Child-proof lockTimer
Number of cooking zones
1x
Diameter cooking zone rear left
22 cm
Diameter cooking zone rear right
22 cm
Diameter cooking zone front left
Operating mode
Sensor buttons
Power supply
Mains voltage
240 V