LG OLED65C58LA
65", C5, OLED, 4K
Delivered between Sat, 23.5. and Fri, 29.5.
More than 10 pieces in stock at supplier
free shipping
Display size (inches)4
Product details
  • α9 Gen8 4K AI processor for intelligent picture and sound optimization
  • Support for Dolby Vision and Dolby Atmos for an immersive experience
  • webOS operating system for easy access to streaming services and apps
  • Adaptive synchronization with NVIDIA G-Sync and AMD FreeSync Premium
  • High Dynamic Range (HDR) support for enhanced picture quality.
Key specifications
Display size (inches)
65"
Display technology
OLED
Display resolution
4K
Dynamic range
Dolby VisionHDR10HLG
Native refresh rate
120 Hz
Weight
18.50 kg
Manufacturer No.
OLED65C58LA.AVS
Display size (inches)
65"
Screen size (cm)
164 cm
Display technology
Display resolution
4K
Dolby VisionHDR10HLG
Native refresh rate
120 Hz
Audio output
40 W
TV tuner
DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Dolby Atmos
Further features
Web browser
Audio formats
AACAC3Dolby AtmosDolby DigitalHE-AACMP2PCMWMA
Video file formats
H.265VP9
Mounting
VESA wall mount
300 x 200 mm
HDMI (4x)
Audio Connections
Digital Audio Out (1x)
Data ports
CI slot (1x)
USB ports
USB-A
Exact USB ports
USB-A 2.0 (3x)
Wireless transmission
BluetoothWi-FiWiSA
HDMI features
ARCeARCHDMI 2.0
Input voltage
100 - 240 V