Schneider Electric NSYECVT300
Currently out of stock
Free shipping starting at 50.–
Product details
Ventilation technology Accessory type | Radio exhaust air control |
Airflow | 35 m³/h |
Item number | 32058307 |
Manufacturer | Schneider Electric |
Category | Ventilation technology |
Manufacturer No. | NSYECVT300 |
Release date | 25.10.2022 |
External links |
Colour | Grey |
Exact colour description | Grey RAL number: 7035 |
Airflow | 35 m³/h |
Suitable for pipe diameter | 482.60 mm |
Power | 14 W |
Country of origin | France |
Manufacturer commitment | RE100, SBTi |
Length | 300 mm |
Width | 80 mm |
Height | 470 mm |
Specifications may include unverified machine translations.
Warranty score
Source: Digitec Galaxus- Schneider ElectricNot enough data
- 1.Puag0 %
- 1.Wallair0 %
- 3.Maico0.1 %
- 3.Suprex0.1 %
Warranty case duration
- BirdNot enough data
- Bosch Home ComfortNot enough data
- CataNot enough data
- EuroplastNot enough data
Unfortunately, we don't have enough data for this category yet.
Return rate
How often is a product of this brand in the «Ventilation technology» category returned?
- 1.Bird0 %
- 2.Limot1.3 %
- 3.Maico1.5 %
- 4.Helios2.7 %