Godox AD100PRO
Set, 100 Ws9 pieces in stock
Product details
Godox Witstro AD100Pro
Incredibly small
Extensive versatility
Wireless freedom
Technical details:
- Delay Flash: 0.01 to 30 seconds
- Modeling Lamp (LED): 1.8 W, Light Brightness: 1 to 10 levels
- Transmission Range: 100 m
- Channels: 32 (1 to 32)
- ID: 01 to 99
- Power Supply: Lithium Battery
- Color Temperature: 5800 ± 200K
- Dimensions: 120 x 76 x 76 mm
- Net Weight: 524 g (battery included)
- Warranty: 2 years
Included in the package:
- AD100Pro
- Charger
- Battery
- USB Cable
- Carrying Bag
- AD E2 Bracket
- User Manual.
Colour temperature | 5800 K |
Power supply | Rechargeable battery operated |
Item number | 14638574 |
Manufacturer | Godox |
Category | Studio flashes |
Manufacturer No. | GO AD100PRO |
Release date | 18.1.2021 |
Sales rank in Category Studio flashes | 1 of 192 |
May include power adapter | No |
Colour | Black |
Exact colour description | Black |
Studio flash type | Set |
Max. Flash output | 100 Ws |
Modelling light | 100 W |