Gigabyte GP-P650SS
650 WDelivered between Wed, 27.5. and Sat, 30.5.
More than 10 pieces in stock at supplier
Free shipping starting at 50.–
Colour2
Product details
Form factor | ATX |
ATX version | 3 |
Modularity | Permanently installed |
Max. noise level | 39 dB |
Internal connections | 15-pin S-ATA (5x), 20+4 PIN ATX power connector (1x), 4-pin Molex (3x), 4+4-pin 12V (2x), 6+2-pin PCI Express (2x) |
Item number | 49609455 |
Manufacturer | Gigabyte |
Category | Power Supply PC |
Manufacturer No. | GP-P650SS |
Release date | 20.9.2024 |
External links | |
May include power adapter | Yes |
Colour | Black, White |
Exact colour description | Black, White |
Form factor | ATX |
ATX version | 3 |
Efficiency | 90% |
Max. noise level | 39 dB |
Number of fans | 1x |
Fan diameter | 120 mm |
LED lighting | without LED |
Power | 650 W |
Country of origin | China, Germany |
CO₂ emissions | 19.24 kg |
Scope of delivery | PCIe, SATA |
Length | 14 cm |
Width | 15 cm |
Height | 8.60 cm |
Weight | 2460 g |
Length | 25.50 cm |
Width | 20.60 cm |
Height | 12 cm |
Weight | 2.13 kg |
Specifications may include unverified machine translations.
30-day right of return
24 Months Warranty (Bring-in)
3 additional offers
Warranty score
Source: Digitec Galaxus- 7.Lian-Li1.4 %
- 9.Cooler Master1.5 %
- 9.Gigabyte1.5 %